  • PV37Y205C01B00
PV37Y205C01B00
advertisement
Manufacturer No:
PV37Y205C01B00
HK JDW NO:
535-PV37Y205C01B00
Package:
Datasheet:
PV37Y205C01B00
Step5Bar-code shipping tag
PV37Y205C01B00
    Through Hole
  • Weight
    340mg
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    2MOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet, Potentiometer
  • Color
    Grey
  • Power Rating
    250mW
  • Power Dissipation-Max
    250mW
  • Number of Turns
    12
  • Taper
    Linear
  • Height
    6.7056mm
  • Length
    6.4008mm
  • Width
    3.9878mm