  • PVHT0805Y1003BGT
PVHT0805Y1003BGT
advertisement
Manufacturer No:
PVHT0805Y1003BGT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-PVHT0805Y1003BGT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thin Film, 100kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PVHT0805Y1003BGT
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    1.27mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    400μm
  • Length
    1.91mm