  • PVL10FWS14
PVL10FWS14
advertisement
Manufacturer No:
PVL10FWS14
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-PVL10FWS14
Package:
Datasheet:
PVL10FWS14
Description:
PILOT INDICATOR WITH WIRES
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PVL10FWS14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    PVL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Wire Leads - 5.9 (150.00mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.394 (10.00mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    2mA~20mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4