  • PWR1913WR047FE
PWR1913WR047FE
advertisement
Manufacturer No:
PWR1913WR047FE
HK JDW NO:
103-PWR1913WR047FE
Datasheet:
PWR1913WR047FE
Description:
PWR1913 Series, Wirewound, 47mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR1913WR047FE
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    47mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    33V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    3.3mm
  • Base Part Number
  • Height
    3.2004mm
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Length
    4.8mm
  • Width
    3.3mm