  • PWR220-2FA47R0F
PWR220-2FA47R0F
advertisement
Manufacturer No:
PWR220-2FA47R0F
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-PWR220-2FA47R0F
Package:
TO-221
Datasheet:
PWR220-2FA47R0F
Description:
47Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PWR220-2FA47R0F
  • Package / Case
    TO-221
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Power Rating
    30W
  • Height
    12.7mm
  • Length
    10.16mm
  • Width
    4mm