  • PWR220-2FBR200F
PWR220-2FBR200F
advertisement
Manufacturer No:
PWR220-2FBR200F
HK JDW NO:
103-PWR220-2FBR200F
Package:
TO-220
Datasheet:
PWR220-2FBR200F
Description:
Through Hole 200mOhm, Thick Film,
Step5Bar-code shipping tag
PWR220-2FBR200F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    200mOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Power Rating
    30W
  • Depth
    4mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Diameter
    760 μm
  • Height
    17.3mm
  • Length
    10.16mm
  • Width
    4mm