  • PWR6327WR680J
PWR6327WR680J
advertisement
Manufacturer No:
PWR6327WR680J
HK JDW NO:
103-PWR6327WR680J
Datasheet:
PWR6327WR680J
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PWR6327 Series, Wirewound, 680mOhm, ±5%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR6327WR680J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.626Lx0.272W 15.90mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    680mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    273V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Depth
    6.9mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Case Code (Imperial)
    6327
  • Height
    6.8072mm
  • Height Seated (Max)
    0.268 6.80mm