  • PWRS440A
PWRS440A
advertisement
Manufacturer No:
PWRS440A
Manufacturer:
Crouzet
HK JDW NO:
182-PWRS440A
Package:
Datasheet:
PWRS440A
Description:
CONTROL RELAY PHASE 3X440VAC
Step5Bar-code shipping tag
PWRS440A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PWRS440A.
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Socketable
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Published
    2003
  • Series
    WRS
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Phase Loss, Phase Sequence
  • Voltage - Supply
    440VAC
  • Output Type
    Relay
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Switching Voltage
    250V
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 250VAC