  • PWS7102A115N4LG
PWS7102A115N4LG
advertisement
Manufacturer No:
PWS7102A115N4LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-PWS7102A115N4LG
Package:
Datasheet:
PWS7102A115N4LG
Description:
AIR/WATER HEAT EXCHANGER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PWS7102A115N4LG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Weight
    16lbs 7.3kg
  • Published
    2009
  • Series
    PWS
  • Size / Dimension
    5.91Lx7.87W x 19.69 H 150.0mmx200.0mmx500.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Air Conditioning Unit
  • Voltage - Input
    115VAC
  • Specifications
    A/C Unit, 3241 BTU
  • Height
    500.126mm
  • Length
    150.114mm
  • Width
    199.898mm