  • PXA15-48S3P3-NT
PXA15-48S3P3-NT
advertisement
Manufacturer No:
PXA15-48S3P3-NT
Manufacturer:
TDK-Lambda
HK JDW NO:
778-PXA15-48S3P3-NT
Package:
Datasheet:
PXA15-48S3P3-NT
Description:
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 3.3V 3.5A 11.5W 6-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PXA15-48S3P3-NT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    10.5
  • Part Status
    Active
  • Type
    Step Down
  • Pin Count
    6
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Isolation
    Isolated
  • Line Regulation
    0.2%
  • Load Regulation
    0.2%