  • PXAC241002FC-V1-R250
PXAC241002FC-V1-R250
advertisement
Manufacturer No:
PXAC241002FC-V1-R250
Manufacturer:
Cree/Wolfspeed
HK JDW NO:
163-PXAC241002FC-V1-R250
Package:
H-37248C-4
Datasheet:
Description:
100W, SI LDMOS, 28V, 2300-2400MH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PXAC241002FC-V1-R250
  • Package / Case
    H-37248C-4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Rated
    65V
  • Current Rating (Amps)
    10μA
  • Frequency
    2.3GHz~2.4GHz
  • Current - Test
    230mA
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual), Common Source
  • Gain
    15.5dB
  • Power - Output
    100W
  • Voltage - Test
    28V