  • PXC-M10-24WS-05
PXC-M10-24WS-05
advertisement
Manufacturer No:
PXC-M10-24WS-05
Manufacturer:
TDK-Lambda
HK JDW NO:
778-PXC-M10-24WS-05
Package:
Datasheet:
PXC-M10-24WS-05
Description:
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 2A 10W Medical 5-Pin DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PXC-M10-24WS-05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    14
  • Part Status
    Active
  • Type
    Step Down
  • Pin Count
    5
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Isolation
    Isolated
  • Line Regulation
    0.2%
  • Load Regulation
    0.2%