  • PYBJ15-Q24-S3-M
PYBJ15-Q24-S3-M
advertisement
Manufacturer No:
PYBJ15-Q24-S3-M
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PYBJ15-Q24-S3-M
Package:
15-SMD Module
Datasheet:
PYBJ15-Q24-S3-M
Step5Bar-code shipping tag
PYBJ15-Q24-S3-M
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    15-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    PYBJ15 (15W)
  • Size / Dimension
    1.54Lx1.16W x 0.27 H 39.1mmx29.5mmx6.8mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    4.5A