  • PZ0140WL10136CB1
PZ0140WL10136CB1
advertisement
Manufacturer No:
PZ0140WL10136CB1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-PZ0140WL10136CB1
Package:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet:
PZ0140WL10136CB1
Description:
P 100pF 16000V 16kV Ceramic Capacitor ±10% -55°C~100°C Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PZ0140WL10136CB1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Requires Holder
  • Package / Case
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    P
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    16000V 16kV
  • Capacitance
    100pF