  • PZM3.3NB1,115
PZM3.3NB1,115
advertisement
Manufacturer No:
PZM3.3NB1,115
HK JDW NO:
318-PZM3.3NB1,115
Description:
ZENER DIODE 95Ohm ±2% 5μA @ 1V -65°C~150°C 3 Terminations ZENER TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
PZM3.3NB1,115
    SILICON
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Base Part Number
    PZM3V3
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    0.3W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 100mA
  • Power - Max
    300mW
  • Impedance-Max
    95Ohm
  • Reference Voltage
    3.3V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    3.3V
  • Voltage Tol-Max
    3.88%
  • Working Test Current
    5mA