  • PZM4.3NB2A,115
PZM4.3NB2A,115
advertisement
Manufacturer No:
PZM4.3NB2A,115
HK JDW NO:
318-PZM4.3NB2A,115
Description:
ZENER DIODE 90Ohm ±2% 3μA @ 1V 3 Terminations ZENER TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
PZM4.3NB2A,115
  • Base Part Number
    PZM4V3
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Configuration
    COMMON ANODE, 2 ELEMENTS
  • Power Dissipation-Max
    0.22W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 100mA
  • Power - Max
    220mW
  • Impedance-Max
    90Ohm
  • Reference Voltage
    4.3V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.3V
  • Voltage Tol-Max
    2.24%
  • Working Test Current
    5mA
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Tolerance
    ±2%