  • PZU6.2B2A,115
PZU6.2B2A,115
advertisement
Manufacturer No:
PZU6.2B2A,115
HK JDW NO:
554-PZU6.2B2A,115
Datasheet:
PZU6.2B2A,115
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PZU6.2B2A,115
    SC-76, SOD-323
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Power Dissipation
    320mW
  • Base Part Number
    PZU6V2
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 3V
  • Power Dissipation
    310mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 100mA
  • Max Reverse Leakage Current
    500nA
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Test Current
    5mA
  • Reference Voltage
    6.2V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    6.2V
  • Zener Voltage
    6.195V
  • Voltage Tol-Max
    2%
  • Voltage Tolerance
    2%