  • Q2XANLAF100-Q3
Q2XANLAF100-Q3
advertisement
Manufacturer No:
Q2XANLAF100-Q3
HK JDW NO:
124-Q2XANLAF100-Q3
Package:
Datasheet:
Description:
SENSOR, ADJ FLD, 100MM, 10-30VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q2XANLAF100-Q3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Banner Engineering Corporation
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 50°C
  • Series
    Q2X
  • Voltage - Supply
    10V ~ 30V
  • Ingress Protection
    IP67
  • Output Configuration
    NPN - Light-ON
  • Cable Length
  • Response Time
    850μs
  • Adjustment Type
    Adjustable, 3-Turn Potentiometer
  • Sensing Distance
    0.709" ~ 3.937" (18mm ~ 100mm)