  • Q48SK12033NRFA
Q48SK12033NRFA
advertisement
Manufacturer No:
Q48SK12033NRFA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-Q48SK12033NRFA
Package:
6-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet:
Q48SK12033NRFA
Description:
Module DC-DC 1-OUT 12V 33A 400W 6-Pin Quarter-Brick
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q48SK12033NRFA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module, 1/4 Brick
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~117°C
  • Published
    2011
  • Series
    Delphi Q48SK (400W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.43 H 57.9mmx36.8mmx10.9mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    400W
  • Max Power Dissipation
    396W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    57.9mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-P5
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95.5%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    33A
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    33A
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    10.922mm