  • Q48SQ12033NRFA
Q48SQ12033NRFA
advertisement
Manufacturer No:
Q48SQ12033NRFA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-Q48SQ12033NRFA
Package:
8-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet:
Q48SQ12033NRFA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q48SQ12033NRFA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/4 Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2013
  • Series
    Delphi Q48SQ (400W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.44 H 57.9mmx36.8mmx11.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    400W
  • Max Power Dissipation
    396W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P8
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95.5%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    33A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    33A
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Total Power Output-Max
    400W
  • Max Input Voltage (DC)
    75V
  • Min Input Voltage (DC)
    36V
  • Height
    11.176mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm