  • QBM-75/30-SS15M
QBM-75/30-SS15M
advertisement
Manufacturer No:
QBM-75/30-SS15M
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QBM-75/30-SS15M
Package:
Datasheet:
Description:
HEATSHRINK 75/30MM-15M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QBM-75/30-SS15M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO), Halogen Free
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2008
  • Series
    QBM
  • Feature
    Anti-Tracking, Arc Resistant
  • Part Status
    Active
  • Type
    Tubing, Bus Bar
  • Color
    Orange-Red
  • Shrinkage Ratio
    2.5 to 1
  • Shrink Temperature
    110°C
  • Diameter - Inner, Supplied
    2.953 (75.01mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    1.181 (30.00mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.079 2.01mm