  • QPSF-125-15
QPSF-125-15
advertisement
Manufacturer No:
QPSF-125-15
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QPSF-125-15
Package:
125
Datasheet:
Description:
QPSF-125-15 datasheet pdf and AC DC Converters product details from Qualtek stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 3443
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QPSF-125-15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    125
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    QPSF-125 (125W)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    5.00Lx2.99W x 1.20 H 127.0mmx76.0mmx30.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    125W
  • Max Power Dissipation
    125W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    8.4A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Height
    30.48mm