  • QPW050A0F1-HZ
QPW050A0F1-HZ
advertisement
Manufacturer No:
QPW050A0F1-HZ
HK JDW NO:
342-QPW050A0F1-HZ
Package:
10-DIP Module
Datasheet:
QPW050A0F1-HZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QPW050A0F1-HZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    10-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    QPW050
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    165W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    50A