  • QRW040A0M61-B
QRW040A0M61-B
advertisement
Manufacturer No:
QRW040A0M61-B
HK JDW NO:
342-QRW040A0M61-B
Package:
10-DIP Module
Datasheet:
QRW040A0M61-B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QRW040A0M61-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    10-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    QRW040
  • Size / Dimension
    2.29Lx1.46W x 0.37 H 58.2mmx37.1mmx9.4mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    1.5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    40A