  • QTH-020-06-L-D-DP-A
QTH-020-06-L-D-DP-A
advertisement
Manufacturer No:
QTH-020-06-L-D-DP-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-QTH-020-06-L-D-DP-A
Package:
Description:
Differential Pair Array, Male Bulk 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 40 Positions Q Strip® QTH Gold Solder Bronze
Step5Bar-code shipping tag
QTH-020-06-L-D-DP-A
  • Packaging
    Bulk
  • Number of Positions
    40
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Depth
    5.97mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
  • Length
    20mm
  • Height Above Board
    0.836 21.23mm
  • Stack Height (Mating)
    22mm