  • QTH-100-01-L-D-DP-A
QTH-100-01-L-D-DP-A
advertisement
Manufacturer No:
QTH-100-01-L-D-DP-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-QTH-100-01-L-D-DP-A
Package:
Datasheet:
Description:
Differential Pair Array, Male Bulk 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 200 Positions Q Strip® QTH Gold Solder Bronze
Step5Bar-code shipping tag
QTH-100-01-L-D-DP-A
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Q Strip® QTH
  • Published
    2016
  • Number of Positions
    200
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    Male
  • HTS Code
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Depth
    5.97mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
  • Length
    100mm
  • Height Above Board
    0.160 4.06mm
  • Stack Height (Mating)
    5mm