  • R11-2-2.50A-B06IV-V
R11-2-2.50A-B06IV-V
advertisement
Manufacturer No:
R11-2-2.50A-B06IV-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-R11-2-2.50A-B06IV-V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R11-2-2.50A-B06IV-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SNAPAK®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    65V
  • Current Rating (Amps)
    2A
  • Current Rating
    2.5A
  • Voltage - Rated AC
    250V