  • R1191L041B-TR
R1191L041B-TR
advertisement
Manufacturer No:
R1191L041B-TR
HK JDW NO:
674-R1191L041B-TR
Package:
Datasheet:
R1191L041B-TR
Description:
0.5mm PMIC 6
Quantity:
In Stock : 17650
Step5Bar-code shipping tag
R1191L041B-TR
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Finish
    Palladium (Pd)
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N6
  • Output Voltage 1
    4.1V
  • Input Voltage (Min)
    3.5V
  • Input Voltage (Max)
    16V
  • Output Voltage1-Max
    4.264V
  • Output Voltage1-Min
    3.936V
  • Dropout Voltage1-Max
    1.8V
  • Height Seated (Max)
    0.4mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    1.6mm