  • R1501J130B-T1-FE
R1501J130B-T1-FE
advertisement
Manufacturer No:
R1501J130B-T1-FE
HK JDW NO:
674-R1501J130B-T1-FE
Package:
Datasheet:
R1501J130B-T1-FE
Description:
1.27mm PMIC 4
Quantity:
In Stock : 13374
Step5Bar-code shipping tag
R1501J130B-T1-FE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G5
  • Output Voltage 1
    13V
  • Input Voltage (Min)
    3V
  • Input Voltage (Max)
    24V
  • Output Voltage1-Max
    13.455V
  • Output Voltage1-Min
    12.545V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Dropout Voltage1-Max
    0.7V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Operating Temperature TJ-Min
    -40°C
  • Length
    6.6mm
  • Height Seated (Max)
    2.627mm
  • Width
    6.1mm