  • R1EX24008ASAS0I#U0
R1EX24008ASAS0I#U0
advertisement
Manufacturer No:
R1EX24008ASAS0I#U0
HK JDW NO:
668-R1EX24008ASAS0I#U0
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
8 Pin Memory IC 64 kb kb
Step5Bar-code shipping tag
R1EX24008ASAS0I#U0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    1.8V~5.5V
  • Pin Count
    8
  • Interface
    2-Wire, I2C, Serial
  • Memory Size
    8Kb 1K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    400kHz