  • R2B-100V470MI5#
R2B-100V470MI5#
advertisement
Manufacturer No:
R2B-100V470MI5#
Manufacturer:
Elna
HK JDW NO:
269-R2B-100V470MI5#
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% Bulk 248mA 7.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
R2B-100V470MI5#
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Ripple Current
    248mA
  • Length
    31.5mm