  • R2E146-AW07-05
R2E146-AW07-05
advertisement
Manufacturer No:
R2E146-AW07-05
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-R2E146-AW07-05
Package:
Datasheet:
R2E146-AW07-05
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R2E146-AW07-05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    -13~86°F -25°C~30°C
  • Series
    R2E146
  • Size / Dimension
    Round - 146mm Dia
  • Feature
    Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads with Splice Terminals
  • Power (Watts)
    155W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    140.155kW
  • Current Rating (Amps)
    0.680A
  • Ingress Protection
    IP44
  • Frequency
    5.06kHz
  • Approval Agency
    CE, EAC
  • RPM
    1750 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Static Pressure
    0.401 in H2O (100.0 Pa)