  • R2E150-AN89-14
R2E150-AN89-14
advertisement
Manufacturer No:
R2E150-AN89-14
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-R2E150-AN89-14
Package:
Datasheet:
R2E150-AN89-14
Description:
150MM MOTORIZED IMPELLER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R2E150-AN89-14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    176°F 80°C
  • Series
    R2E150
  • Size / Dimension
    Round - 152mm Dia
  • Feature
    Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads with Splice Terminals
  • Power (Watts)
    33.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.300A