  • R2E175-AO79-14
R2E175-AO79-14
advertisement
Manufacturer No:
R2E175-AO79-14
HK JDW NO:
241-R2E175-AO79-14
Package:
Datasheet:
R2E175-AO79-14
Description:
Blowers Motorized Impeller 175mm, 230VAC
Step5Bar-code shipping tag
R2E175-AO79-14
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    -13~158°F -25°C~70°C
  • Series
    R2E175
  • Size / Dimension
    Round - 175mm Dia
  • Feature
    Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads with Splice Terminals, 4 Wire Leads with Splice Terminals
  • Power (Watts)
    75.0W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.790A