  • R2E180-AU01-10
R2E180-AU01-10
advertisement
Manufacturer No:
R2E180-AU01-10
HK JDW NO:
241-R2E180-AU01-10
Package:
Datasheet:
R2E180-AU01-10
Description:
Blowers AC Backward-Curved Motorized Impeller
Step5Bar-code shipping tag
R2E180-AU01-10
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    212°F 100°C
  • Series
    R2E180
  • Size / Dimension
    Round - 180mm Dia
  • Termination
    3 Wire Leads with QC Receptacles
  • Power (Watts)
    85.0W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.380A