  • R2E190-RA26-45
R2E190-RA26-45
advertisement
Manufacturer No:
R2E190-RA26-45
HK JDW NO:
241-R2E190-RA26-45
Package:
Datasheet:
Description:
MOTORIZED IMPELLER
Step5Bar-code shipping tag
R2E190-RA26-45
  • Material - Blade
    Polyamide (PA), Nylon, Steel
  • Operating Temperature
    -13~176°F -25°C~80°C
  • Series
    R2E190
  • Size / Dimension
    Round - 190mm Dia
  • Feature
    Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads with Splice Terminals
  • Power (Watts)
    65.0W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.290A