  • R2E225-AT55-12
R2E225-AT55-12
advertisement
Manufacturer No:
R2E225-AT55-12
HK JDW NO:
241-R2E225-AT55-12
Step5Bar-code shipping tag
R2E225-AT55-12
  • Material - Blade
    Polyamide (PA6), Nylon 6, Fiberglass Reinforced
  • Operating Temperature
    131°F 55°C
  • Series
    R2E225
  • Size / Dimension
    Round - 225mm Dia
  • Feature
    Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads with Splice Terminals
  • Power (Watts)
    125W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    1.05A