  • R2E225-AX52-20
R2E225-AX52-20
advertisement
Manufacturer No:
R2E225-AX52-20
HK JDW NO:
241-R2E225-AX52-20
Description:
Blowers AC Backward-Curved Motorized Impeller
Step5Bar-code shipping tag
R2E225-AX52-20
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material - Blade
    Polyamide (PA), Nylon
  • Operating Temperature
    -13~104°F -25°C~40°C
  • Series
    R2E225
  • Size / Dimension
    Round - 225mm Dia
  • Termination
    4 Wire Leads with Splice Terminals
  • Power (Watts)
    165W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.720A