  • R30-3013002
R30-3013002
advertisement
Manufacturer No:
R30-3013002
HK JDW NO:
322-R30-3013002
Package:
Datasheet:
R30-3013002
Description:
Standoffs & Spacers M3 x 30mm HEX 5mmA/F 8mm ML/FML NICKEL
Step5Bar-code shipping tag
R30-3013002
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Material
    Brass
  • Published
    2005
  • Series
    R30-301
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Hex Standoff
  • Color
    Silver
  • Gender
    Male, Female
  • Plating
    Nickel
  • Screw Thread
    M3x0.5
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length
    37.9984mm
  • Length - Overall
    1.496 38.00mm
  • Diameter - Outside
    0.197 (5.00mm) Hex
  • Between Board Height
    1.181 30.00mm