  • R3119N103A-TR-FE
R3119N103A-TR-FE
advertisement
Manufacturer No:
R3119N103A-TR-FE
HK JDW NO:
674-R3119N103A-TR-FE
Package:
Datasheet:
R3119N103A-TR-FE
Description:
1.5V5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor1 Channels
Purchasing and Inquiry
R3119N103A-TR-FE Overview
There are 5 terminals on this power management that allow it to be mounted. Packaged in a Tape & Reel (TR)-shape, IC management comes with a number of features. As a reference, this IC management includes 1 functions for your convenience. There are a total of 1 channels on this supervisor, and they are arranged in a series. As specified in the package specification, the peak reflow temperature of the package is set at 260. There is a voltage supply of 1.5V for the PMIC chip, and the chip conducts at that voltage. There are a total of 5 pins on power management. Additionally, IC management are a variety of features, for example [0], to name a few. Other IC kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT are included in the power management system. The maximum operating temperature is 105°C. As a minimum, PMIC chip should be able to operate at a temperature of -40°C.
R3119N103A-TR-FE Features
R3119N103A-TR-FE Applications
  • Power distribution systems of operating room
  • Dash board
  • Important electronics for automotive protection
  • Transformer load monitoring equipment
  • Kitchen appliances
  • Low voltage/high power - AI, GPU
  • Detection of phase sequence
  • Digitally controlled LDO regulators circuit
  • WiFi router
  • Sensitive sensors
Step5Bar-code shipping tag
R3119N103A-TR-FE
  • Additional Feature
    DETECTOR THRESHOLD VOLTAGE IS 10.3V
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    36V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.2V
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm