  • R40-6611500
R40-6611500
advertisement
Manufacturer No:
R40-6611500
Manufacturer:
Harwin Inc.
HK JDW NO:
322-R40-6611500
Package:
Datasheet:
R40-6611500
Description:
Standoffs & Spacers M4 x 15mm CLEARANCE PLASTIC 8mm O/D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R40-6611500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Nylon
  • Published
    1999
  • Series
    R40-661
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Round Spacer
  • Color
    Natural
  • Gender
    Female, Female
  • Thread Size
    M4
  • Screw Thread
    M4
  • Threaded/Unthreaded
    Unthreaded
  • Length
    15.0114mm
  • Length - Overall
    0.591 15.00mm
  • Diameter - Outside
    0.315 (8.00mm)
  • Diameter - Inside
    0.179 (4.55mm)
  • Between Board Height
    0.591 15.00mm