  • R5F61664RD50FPV
R5F61664RD50FPV
advertisement
Manufacturer No:
R5F61664RD50FPV
HK JDW NO:
668-R5F61664RD50FPV
Datasheet:
R5F61664RD50FPV
Description:
512KB 512K x 8 FLASH H8SX 32-Bit Microcontroller H8® H8SX/1600 Series R5F61664 144 Pin 50MHz 3.3V 144-LQFP
Quantity:
In Stock : 9
Step5Bar-code shipping tag
R5F61664RD50FPV
    20 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2008
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    50MHz
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V
  • DAC Channels
  • Number of Timers/Counters
    2
  • Address Bus Width
    24
  • On Chip Program ROM Width
    8
  • Height Seated (Max)
    1.7mm