  • R5F61664RN50FPV
R5F61664RN50FPV
advertisement
Manufacturer No:
R5F61664RN50FPV
HK JDW NO:
668-R5F61664RN50FPV
Description:
512KB 512K x 8 FLASH H8SX 32-Bit Microcontroller H8® H8SX/1600 Series R5F61664 144 Pin 50MHz 3.3V 144-LQFP
Quantity:
In Stock : 4971
Step5Bar-code shipping tag
R5F61664RN50FPV
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Published
    2006
  • Series
    H8® H8SX/1600
  • JESD-609 Code
    e6
    144
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • HTS Code
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    50MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V
  • Supply Current-Max
    125mA
    24
  • ROM (words)
    524288
  • Height Seated (Max)
    1.7mm
  • Length
    20mm
  • Width
    20mm