  • R88D-KT15H
R88D-KT15H
advertisement
Manufacturer No:
R88D-KT15H
HK JDW NO:
607-R88D-KT15H
Package:
Datasheet:
Description:
SERVO DRIVE 1.5KW 230V G5 SERIES
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R88D-KT15H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    3.9lbs 1.8kg
  • Operating Temperature
    0°C~55°C
  • Published
    2011
  • Series
    Accurax G5
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    200V~230VAC
  • Interface
    Serial, USB
  • Current - Output
    9.4A
  • Voltage - Load
    230V
  • Motor Type
    Servo
  • Control / Drive Type
    Servo AC
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    1.5kW