  • R88M-GP10030L-OS2
R88M-GP10030L-OS2
advertisement
Manufacturer No:
R88M-GP10030L-OS2
HK JDW NO:
607-R88M-GP10030L-OS2
Package:
Datasheet:
Description:
SERVOMOTOR 3000 RPM 100VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R88M-GP10030L-OS2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    80 Weeks
  • Weight
    1.5lbs 680.4g
  • Mounting Hole Spacing
    2.756 (70.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2011
  • Series
    OMNUC G
  • Size / Dimension
    Square - 2.362 x 2.362 60.00mmx60.00mm
  • Feature
    Key, Oil Seal
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Connector
  • Type
    AC Motor
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    100VAC
  • Power Rating
    100W
  • Termination Style
    Cable with Connector
  • Function
    Servomotor
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • RPM
    3000 RPM
  • Encoder Type
    Incremental
  • Power - Rated
    100W
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    45.32 / 320
  • Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
  • Diameter - Shaft
    0.315 (8.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    0.984 25.00mm