  • RA012020BB20136BJ1
RA012020BB20136BJ1
advertisement
Manufacturer No:
RA012020BB20136BJ1
HK JDW NO:
878-RA012020BB20136BJ1
Description:
200pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% 0.472Dia 12.00mm -55°C~100°C Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
RA012020BB20136BJ1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    200pF