  • RA020080BD20233BJ1
RA020080BD20233BJ1
advertisement
Manufacturer No:
RA020080BD20233BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-RA020080BD20233BJ1
Package:
Nonstandard, Tabbed
Description:
2000pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% 0.984Dia 25.00mm -55°C~100°C Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
RA020080BD20233BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Tabbed
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    2000pF