  • RACF408MJT10K0
RACF408MJT10K0
advertisement
Manufacturer No:
RACF408MJT10K0
HK JDW NO:
762-RACF408MJT10K0
Package:
1608, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
RACF408MJT10K0
Step5Bar-code shipping tag
RACF408MJT10K0
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RACF
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.083W 4.00mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PLASTIC
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Number of Elements
    8
  • Working Voltage
    25V
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm