  • RAVF164DFT11K0
RAVF164DFT11K0
advertisement
Manufacturer No:
RAVF164DFT11K0
HK JDW NO:
762-RAVF164DFT11K0
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
RAVF164DFT11K0
Step5Bar-code shipping tag
RAVF164DFT11K0
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    11kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm