  • RAY-101-20.0(10)
RAY-101-20.0(10)
advertisement
Manufacturer No:
RAY-101-20.0(10)
HK JDW NO:
790-RAY-101-20.0(10)
Package:
Datasheet:
RAY-101-20.0(10)
Description:
TE CONNECTIVITY / RAYCHEM RAY-101-20.0(10) Sleeving, RayBraid Tubular Wire, 10 m, 32.8 ft, Braided, 20 mm, Copper, Silver
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RAY-101-20.0(10)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Material
    Copper
  • Body Material
    Copper
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Silver
  • Plating
    Tin
  • DC Resistance (DCR)
    2.32MOhm
  • Wire/Cable Gauge
    36 AWG
  • Length
    10m
  • Width
    130μm
  • Diameter - Inside
    20 mm